Yün Halı Yıkama


* Bu tür halıların yıkanması; mutlak suretle tek tek ve hızlı yapılmalıdır.

* El dokuma ,yün halı yıkamada ; toz alma makinesinden çıkan halı ıslatılır ıslatılmaz hiç vakit kaybetmeden fırçalama işlemine geçilir.

* Fırçalama işlemi sonrası yine hızlı ve seri bir şekilde durulama yapılır.

* Kullanılan şampuanın, bu halıların niteliklerine uygun olması önemlidir.

* yıkama ve durulama sonrası hiç vakit kaybetmeden yıkanan halı ;sıkma işine alınır.

* Sıkma esnasında kullanılan boyanın akma ihtimalinden dolayı yine tek başına sıkılır.

* Sıkma kazanından alınan halı hemen açılır ve askıya yerlestirilir.

* El dokuma ve yün halı yıkamada, bütün ustalık ve hünerin püf noktası hızlı hareket etmedir.Birde yılların vermiş olduğu tecrubeyide işin içine katarsak mükemmel bir sonuç ortaya çıkacaktır.Sizde halılarınızı yeni açılmış halı yıkamaların sizin halınız üzerinde tecrübe kazanmalarına izin vermeyin 13 yıllık tecrübe ile çalışın içiniz rahat etsin.

Kök boyalı halılarda leke için ilk müdehale

• Leke meydena gelir gelmez hemen müdahale ediniz. aksi taktirde lekeyi çıkarmak zor olacağı gibi bazı durumlarda mümkün olmayacaktır.

• Leke çıkartmanın ana prensibi ola bildiğince kirleticiyi ilave malzemelere ihtiyaç duymadan halıdan uzaklaştırmak olmalıdır. dolayısıyla herhangi bir kimyasal madde uygulanmasına başlanmadan önce olabildiğince leke halıdan emilmelidir
• Temizlik esnasında asla lekeninüzerine bastırarak ovmayınız Bu lekenin halının içine daha fazla işlemesine neden olacaktır.

• Leke çıkartma işleminde eğer halı şampuanı kullanılıyorsa sadece şampuanın köpüğü kullanılmalıdır. asla şampuan direkt veya su ile kullanılmaz. Çünkü bu maddeler kirletici görevi yapacaktır.

• Leke silinirken lekeyi dış çevresnden merkeze doğru temizleyiniz leke çıkartma işleminin başarısı için dağılmadan temizlenmesi çok önemlidir.

Bize Ulaşın: 0216 466 43 60 / 0541 251 41 42