Yörük Halı Yıkama


Günümüzde el dokuma halılarının içinde yer alan yörük halısı; pahalı olması, bakımlarının zor olması ve su ile temas ettiği anda boya vermesinden dolayı pek çok evde kullanılmamasına neden olmuştur.

Fakat yörük halısı kullananan müşterilerimiz halılarını halı yıkamacılara vermekte çekinmektedirler. Çünkü çoğu söz de halı yıkama firmaları yörük halılarını bozarak halı sahiplerini mağdur etmektedirler.yörük halısı yıkarken en basıtinden makina fırçalarının sertlik derecesinin ayarlanması lazım bu sadece en küçük bir ayrıntı. bunun gibi daha birçok önlem alınması zorunlu hazırlıklardır.bunlardan bazıları yapılmadığı taktirde istenmeyen türden sonuçlarla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır.

Yörük halısı yıkama işlemi bu konuda uzman personelimiz tarafından gerçekleştirmektedir ve bu sayede halılarınızın deforme ve boya vermesi önlenmektedir.Sizde halılarınızı yeni açılmış halı yıkamaların sizin halınız üzerinde tecrübe kazanmalarına izin vermeyin 13 yıllık tecrübe ile çalışın içiniz rahat etsin. Ayrıca boyaları karışmış halılarınızın renkleri düzeltilir.

Kök boyalı halılarda leke için ilk müdehale

• Leke meydena gelir gelmez hemen müdahale ediniz. aksi taktirde lekeyi çıkarmak zor olacağı gibi bazı durumlarda mümkün olmayacaktır.

• Leke çıkartmanın ana prensibi ola bildiğince kirleticiyi ilave malzemelere ihtiyaç duymadan halıdan uzaklaştırmak olmalıdır. dolayısıyla herhangi bir kimyasal madde uygulanmasına başlanmadan önce olabildiğince leke halıdan emilmelidir
• Temizlik esnasında asla lekeninüzerine bastırarak ovmayınız Bu lekenin halının içine daha fazla işlemesine neden olacaktır.

• Leke çıkartma işleminde eğer halı şampuanı kullanılıyorsa sadece şampuanın köpüğü kullanılmalıdır. asla şampuan direkt veya su ile kullanılmaz. Çünkü bu maddeler kirletici görevi yapacaktır.

• Leke silinirken lekeyi dış çevresnden merkeze doğru temizleyiniz leke çıkartma işleminin başarısı için dağılmadan temizlenmesi çok önemlidir.

Bize Ulaşın: 0216 466 43 60 / 0541 251 41 42