Step Halı Yıkama


Step halı yıkama işlemi diğer halı yıkama metodlarından farklı uygulamalarla gerçekleştirilir. Gerek dokuma stili ve genellikle akrilik yünün aksine saf yünden imal edilenlerinin çoğunlukta olmasına ilaveten taban yapılarının diğer halıların aksine astarlı olması sebebiyle çok farklı uygulamalara ihtiyaç duyulmaktadır.

Step halıları yanlış uygulamalarla yıkama sonucu yün olanlarının renklerinin dağılması, biribirine karışması, alt taban astarlarının açılması ve en çok astarlarının içerisinde bulunan kimyasal tabakanın aşırı sert fırça ve şampuan kullanılarak çok yoğun suya mahruz bırakılması sonucunda dağılıp içindeki kimyasalı toz olarak dışarıya verme durumuyla karşılaşılır.Sizde halılarınızı yeni açılmış halı yıkamaların sizin halınız üzerinde tecrübe kazanmalarına izin vermeyin 13 yıllık tecrübe ile çalışın içiniz rahat etsin.Mekan halı yıkama olarak yıpranmış astarı sökülmüş step halılarınızın bakımı yapılmaktadır.

Kök boyalı halılarda leke için ilk müdehale

• Leke meydena gelir gelmez hemen müdahale ediniz. aksi taktirde lekeyi çıkarmak zor olacağı gibi bazı durumlarda mümkün olmayacaktır.

• Leke çıkartmanın ana prensibi ola bildiğince kirleticiyi ilave malzemelere ihtiyaç duymadan halıdan uzaklaştırmak olmalıdır. dolayısıyla herhangi bir kimyasal madde uygulanmasına başlanmadan önce olabildiğince leke halıdan emilmelidir
• Temizlik esnasında asla lekeninüzerine bastırarak ovmayınız Bu lekenin halının içine daha fazla işlemesine neden olacaktır.

• Leke çıkartma işleminde eğer halı şampuanı kullanılıyorsa sadece şampuanın köpüğü kullanılmalıdır. asla şampuan direkt veya su ile kullanılmaz. Çünkü bu maddeler kirletici görevi yapacaktır.

• Leke silinirken lekeyi dış çevresnden merkeze doğru temizleyiniz leke çıkartma işleminin başarısı için dağılmadan temizlenmesi çok önemlidir.

Bize Ulaşın: 0216 466 43 60 / 0541 251 41 42