Peluş Halı Yıkama


Peluş halı yıkama işlemi tecrube gerektiren bir iştir.Yıkama işlemi esnasında yapılacak bir hata telafisi imkansiz sonuclar doğurur.Mekan halı yıkama fabrikasında Peluş halılarınız temizlenir.

Peluş halı yıkama işlemi için kullanılacak halı yıkama şampuanı mutlaka Peluş halılara zarar vermeyen natürel olmalıdır.Peluş halı yıkama işlemi için kullanılan suyun kirecı ve demiri mutlaka alınmalıdır.Yıkama esnasında kullanılan fırcalar sert olmamalıdır.

Halı yıkama işleminde önemli olan halıyı temiz yıkamak kadar halıya zarar vermemektir.Bunun için halıları tanımak gerekir ki hangi halı nasıl yıkanır bilinmelidir.Biz Mekan halı yıkama olarak halıları makine halısı , yün halılar, el dokuma halıları vb diye sınıflara ayırıp yıkama işlemini halıların cinsine göre yapıyoruz.Sizde halılarınızı yeni açılmış halı yıkamaların sizin halınız üzerinde tecrübe kazanmalarına izin vermeyin 13 yıllık tecrübe ile çalışın içiniz rahat etsin.

Kök boyalı halılarda leke için ilk müdehale

• Leke meydena gelir gelmez hemen müdahale ediniz. aksi taktirde lekeyi çıkarmak zor olacağı gibi bazı durumlarda mümkün olmayacaktır.

• Leke çıkartmanın ana prensibi ola bildiğince kirleticiyi ilave malzemelere ihtiyaç duymadan halıdan uzaklaştırmak olmalıdır. dolayısıyla herhangi bir kimyasal madde uygulanmasına başlanmadan önce olabildiğince leke halıdan emilmelidir
• Temizlik esnasında asla lekeninüzerine bastırarak ovmayınız Bu lekenin halının içine daha fazla işlemesine neden olacaktır.

• Leke çıkartma işleminde eğer halı şampuanı kullanılıyorsa sadece şampuanın köpüğü kullanılmalıdır. asla şampuan direkt veya su ile kullanılmaz. Çünkü bu maddeler kirletici görevi yapacaktır.

• Leke silinirken lekeyi dış çevresnden merkeze doğru temizleyiniz leke çıkartma işleminin başarısı için dağılmadan temizlenmesi çok önemlidir.

Bize Ulaşın: 0216 466 43 60 / 0541 251 41 42