Ladik Halı Yıkama


Ladik halıları
Ladik halısının metrekaresinde 200 bin düğüm bulunur. Ladik halısını diğerlerinden farklı kılan, dokumada saf yün iplik kullanılması ve halının dokumadan aşamasından geçirdiği bazı işlemlerdir. Bu halıların yırtılıp deforme olmaması için dövmek, çırpmak yerine el süpürgesi ile süpürülüp sirkeli suyla silinmesi ve ara sıra güneşlendirilmesi tavsiye edilmektedir.Sizde halılarınızı yeni açılmış halı yıkamaların sizin halınız üzerinde tecrübe kazanmalarına izin vermeyin  13 yıllık tecrübe ile çalışın içiniz rahat etsin.

Kök boyalı halılarda leke için ilk müdehale

• Leke meydena gelir gelmez hemen müdahale ediniz. aksi taktirde lekeyi çıkarmak zor olacağı gibi bazı durumlarda mümkün olmayacaktır.

• Leke çıkartmanın ana prensibi ola bildiğince kirleticiyi ilave malzemelere ihtiyaç duymadan halıdan uzaklaştırmak olmalıdır. dolayısıyla herhangi bir kimyasal madde uygulanmasına başlanmadan önce olabildiğince leke halıdan emilmelidir
• Temizlik esnasında asla lekeninüzerine bastırarak ovmayınız Bu lekenin halının içine daha fazla işlemesine neden olacaktır.

• Leke çıkartma işleminde eğer halı şampuanı kullanılıyorsa sadece şampuanın köpüğü kullanılmalıdır. asla şampuan direkt veya su ile kullanılmaz. Çünkü bu maddeler kirletici görevi yapacaktır.

• Leke silinirken lekeyi dış çevresnden merkeze doğru temizleyiniz leke çıkartma işleminin başarısı için dağılmadan temizlenmesi çok önemlidir.


Bize Ulaşın: 0216 466 43 60 / 0541 251 41 42